ART / Lithographs / Litograph in colors 9344274
*
nr 934 4274
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Sven Lidberg (1929-2009), Skärgårdsmotiv, 1/280, motivet: 46x42,
LITOGRAPH IN COLORS, Sven Lidberg (1929-2009), Skärgårdsmotiv, 1/280, motivet: 46x42
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1900
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:36:39
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/12 13:34:28
1
700 kr
2/1 17:21:33
2
900 kr
11/1 12:22:04
3
900 kr
11/1 12:22:04
2
900 kr (Robot)
11/1 12:22:21
3
1.000 kr
11/1 21:04:26
2
1.200 kr
12/1 12:04:31
4
1.600 kr
12/1 15:51:19
2
1.600 kr
12/1 15:51:19
4
1.600 kr (Robot)
12/1 15:51:46
2
1.800 kr
12/1 18:47:11
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Read more about Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgården skärgårdsmotiv sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:09
-
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:22
-
4168 LITOGRAPH IN C..
Jan Lundquist (b. 1935), Sweden. Stockholm, Sweden..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:49
-
4020 LITOGRAPH IN C..
Jonathan Josefsson. Signed, numbered 2/11, dated 2..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:57
-
4186 LITOGRAPH IN C..
Kejsar Calle Sunesson (b. 1926), Sweden. Brudpar. ..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:50
-
4019 LITOGRAPH IN C..
Ola Billgren (1940-2001), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:27
*
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
Read more about Sven Lidberg
nr 934 4274
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Sven Lidberg (1929-2009), Skärgårdsmotiv, 1/280, motivet: 46x42,
LITOGRAPH IN COLORS, Sven Lidberg (1929-2009), Skärgårdsmotiv, 1/280, motivet: 46x42
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 1900 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
31/12 13:34:28 | 1 | 700 kr |
2/1 17:21:33 | 2 | 900 kr |
11/1 12:22:04 | 3 | 900 kr |
11/1 12:22:04 | 2 | 900 kr (Robot) |
11/1 12:22:21 | 3 | 1.000 kr |
11/1 21:04:26 | 2 | 1.200 kr |
12/1 12:04:31 | 4 | 1.600 kr |
12/1 15:51:19 | 2 | 1.600 kr |
12/1 15:51:19 | 4 | 1.600 kr (Robot) |
12/1 15:51:46 | 2 | 1.800 kr |
12/1 18:47:11 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.Read more about Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgården skärgårdsmotiv sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:09 -
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:22 -
4168 LITOGRAPH IN C..
Jan Lundquist (b. 1935), Sweden. Stockholm, Sweden..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:49
-
4020 LITOGRAPH IN C..
Jonathan Josefsson. Signed, numbered 2/11, dated 2..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 20:57 -
4186 LITOGRAPH IN C..
Kejsar Calle Sunesson (b. 1926), Sweden. Brudpar. ..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:50 -
4019 LITOGRAPH IN C..
Ola Billgren (1940-2001), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:27